niedziela, 2 lipca 2017

Kij w mrowisko czyli nogi na fotach

Dzisiaj luźniejszy temat ale no nie wytrzymiem. Z ludźmi coś jest nie tak. Od jakiegoś czasu z rozbawieniem przyglądam się komentarzom na blogach i grupach dyskusyjnych, które z założenia miały traktować o książkach. Wiecie, takie przestarzałe pitu pitu o literaturze, ulubionych autorach, ścieranie się na argumenty, kulturalne  przekonywanie do własnych racji. Ale to chyba już wyszło z mody. Na tym najweselszym ze światów urządza się lincz na temat zdjęcia profilowego (ty flądro, pewnie taki masz mózg jak wyglądasz), miesza z błotem za uwielbienie Mroza czy Bondy, wytyka błędy często klawiaturowe, a ostatnio hiciorem stały się komentarze do zdjęć. To jest taki odjazd, że jak ostatnio bolał mnie ząb i sobie te komentarze poczytałam to się spłakałam jak wiewiórka po dopalaczach. I zapomniałam co mnie bolało. Polecam.

Otóż, patent polega na tym, że sobie robimy focię z książką. Ale żeby książka nie była taka ,,goła” to coś tam w tło rzucamy. I mamy takie różne ciekawe kombinacje- kubek kawy na tomiszczu, sterta książek w trawie, doniczka z kwiatkiem na otwartych stronicach, pazurki mniej lub bardziej zadbane, nogi, twarze, ciastka, wóda,  koty… No kurcze, co kto ma to pokazuje. Czy mi takie foty przeszkadzają? Nie. Bo dla mnie to książka w tym wszystkim jest najważniejsza. Nie przeczę, że czasem mnie ładna buzia zaintryguje, czy odłupany pazurek, kotek z kaprawym jakby oczkiem. Flaszka mnie rozbawi w zależności od poziomu depresji danego dnia.  Ale ja wiem, że dla autora takiej fotki to jest tak goowno istotne jak dla mnie- bo przekaz, przekaz jest jasny. KSIĄŻKA. Ale nieeee, zbierze się taka jedna z drugą i heeej do przodu. Ja nie wiem, że większość facetów nie ma takiego dramatu, a baby to jednak są  jakieś inne. Zawsze coś znajdą. A to kolor na paznokciach jest nieadekwatny do treści książki, a to piękna panorama w tle nie współgra z kolorem tęczówek bohaterki planu zaksiążkowego, a to kolana wygięte nie w tie stronę, a kawa to się może wylać, pies  kupę zrobić, a wygięła się za bardzo w prawo i książkę słabo widać, książki w biedrze kupiłaś to się chwalisz?! Na pościeli to się gzi, a nie książki kładzie! Nakupiła książek ale z tą jedna komórką mózgową to już nie przeczyta! Jakbym miała takie wary to bym się ludziom nie pokazywała!
Wstyd by mi było pisać większość waszych epitetów. Jak można tak bardzo nie lubić ludzi? Czy wydaje się Wam, że czytając jesteście lepsi? W tym przypadku wypadacie żenująco drodzy moi. Większość z Was mówi w takich przypadkach o szczerości. A ja myślę, że jesteście cholernie żałośni i gdyby nie Internety nie odważylibyście się na taką ,,krytykę” w cztery oczy.
A teraz wszyscy szybciutko lecą i sprawdzają swoje foty

4 komentarze:

 1. Wybiłaś mi z głowy chęć zakładania bloga książkowego 😂😂😂

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie to kusi wrzucić zdjęcie książki na gołym dupsku;D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to rozważałam jako ilustracja do wpisu :D

   Usuń